Coach of the Year

2016 KABC Boys Regional Coaches of the Year

 
Region 1: Brad Stieg – Paducah Tilghman

Region 2: Frankie Smith - Christian Co.

Region 3: Tim Riley – Owensboro Catholic

John Kirkpatrick – Whitesville Trinity

Region 4: D. G. Sherrill – Bowling Green

Region 5: J.C. Wright – Central Hardin

Region 6: Korey Craddock – North Bullitt

Region 7: Willie Feldhaus - Male

Region 8: Steve Simpson – South Oldham

Region 9: Ryan Schrand – Covington Holy Cross

Region 10: Mike Code – Bishop Brossart

Region 11: Allen Feldhaus – Madison Central

Region 12: Benny Blanton – Rockcastle Co.

Region 13: Brad Sizemore – North Laurel

Region 14: Shannon Hoskins – Perry Co. Central

Region 15: Travis York – Lawrence Co.

Region 16: Jeremy Webb – West Carter

 

2016 KABC Girls Regional Coaches of the Year

 
Region 1: Scott Sivills – McCracken Co.

Region 2: Brent Gibson – Madisonville North Hopkins

Region 3: Michael Robertson - Owensboro Catholic

Region 4: Brad Bonds – Allen Co Scottsville

Region 5: Chris Blaydes – Green Co

Region 6: Keith Baisch - Mercy

Region 7: Champ Ligon – Male

Josh Leslie – Eastern

Region 8: Clay Birdwhistell – Anderson Co.

Region 9: George Stoll – Newport Central Catholic

Region 10: Beau Menefee – Campbell Co.

Region 11: Joey Thacker – Franklin Co.

Region 12: Cassandra McWhorter – Lincoln Co.

Region 13: Derrick Akal – Harlan

Region 14: Wallace Bates – Breathitt Co.

Region 15: Laura D. Campbell – East Ridge

Region 16: Paul Ricker – Menifee Co

Mandy Layne - Russell

2015
Boys
Region
1 Terry Birdsong Calloway County
2 Tyler Smithhart Henderson County
3 Pat Hume Daviess
4 Steve Kirkpatrick Monroe County
5 Michael Cofer North Hardin
6 Tom Crews DeSales
7 Jimmy Just DuPont Manual
8 Coy Zerhusen Oldham County
9 Scott Ruthsatz Covington Catholic
10 Jason Hinson Augusta
11 Tommy Johnson Bryan Station
12 Jeff Jackson Lincoln County
13 Patrick Robinson Williamsburg
14 BB King Knott County Central
15 Tommy McKenzie Johnson Central
16 Greg Adkins Elliot County
Girls
Region
1  Roderick Thomas Paducah Tilghman
2  Jeff Haile Henderson County
3  Jonathan Bennett Breckenridge County
4  Darrell Thompson Clinton County
5  James Turner Adair County
6  Larry Just Butler
7  Champ Ligon Male
8  Clay Birdwhistell  Anderson County
9  Jamie W. Richey Highlands
10  Rhonda Klette Scott High
11  Eric Sanford Henry Clay
12  Jacqueline Coleman East Jessamine
13  David Teague Bell County
14  Brian Hall Estill County
15  Derrick Newsome Pike County Central
16  Paul Ricker Menifee County
 Hagar Easterling  East Carter
2014
Boys
Region
1 Bruce Lane Calloway County
2 Tim Haworth Hopkinsville
3 Brian Robinson Frederick Fraize
Josh Roberts Hancock
4 Warren Cunningham Barren County
5 James Haire Elizabethtown
6 John Mingus Desales
7 David Henley Eastern
8 Steve Simpson South Oldham
9 Ron Dawn Newport Central Catholic
10 Chris O'Hearn Mason County
11 Mike Mendenhall III Lafayette
12 Rodney Woods Wayne County
13 Brian Evans Knox Central
Jerry Overby Whitley County
14 Robert Hammonds Letcher County Central
15 Frank Smith Sheldon Clark
16 Brandon Baker East Carter
Girls
Region
1 Rechelle Turner Murray
2 Shane Smith Union County
3 Natalie Powers-Payne Daviess County
4 Blaine Embry South Warren
5 Travis Wootton Larue County
6 Larry Just Butler
Chris Stallings Bullitt East
7 Frank Wright Ballard
8 Kerrie Stewart Trimble County
9 Tony Perkins Holmes
10 Rebecca Arnold Augusta
11 Joey Thacker Franklin County
12 Judie Mason Danville
13 David Teague Bell County
14 Dickie Adams LCC
Ken Jones Powell County
15 James Castle Magoffin County
16 Hagar Easterling East Carter
2013
Boys
Region
1 Chris Guhy Mayfield
Brian O'Neill Carlisle County
2 Jon Newton Webster County
3 Patrick Critchelow Breckenridge County
4 Casey Simpson Warren East
5 Artie Braden Bethlehem
6 Gregg Longacre Fairdale
7 Larry Miller Male
8 Jim Hicks Grant County
9 Grant Brannen Newport Central Catholic
10 Jason Hinson Augusta
11 Wes Scarberry Model
12 Rodney Woods Wayne County
13 Mike Jones Harlan County
14 Robert Hammonds Letcher County Central
15 Bart Williams Pikeville
16 Merle Kidwell Russell
Randy Anderson Boyd County
Girls
Region
1 Roderick Thomas Paducah Tilghman
2 Parker McCallister Webster County
3 Mike Harper Muhlenberg County
4 Brad Bonds Allen County Scottsville
5 Trent Milby Marion County
6 Larry Just Butler
7 Josh Leslie Eastern
8 Holly Roberts Gallatin County
9 Aaron Stamm Conner
Jamie Richey Highlands
10 Piper Lindsey Mason County
11 Robert Cooksey Madison Central
12 Christi Noble Rockcastle County
13 Richard Jones Lynn Camp
14 Mark Collett Leslie County
15 Rodney Rowe Shelby Valley
16 Hagar Easterling East Carter
Troy Lee Thomas Bath County
2012
Boys
Region
1 Gus Gillespie Marshall County
2 Jon Newton Webster County
3 Paul Decker Ohio County
4 Warren Cunningham
Harold Tackett
Barren County
Logan County
5 Artie Braden Bethlehem
6 Troy Barr Bullitt East
7 Kevin Klein St. Xavier
8 Trent Steiner Simon Kenton
9 Erik Goetz Covington Holy Cross
10 Scott Humphrey George Rogers Clark
11 Allen Feldhaus Madison Central
12 Don Irvine Burgin
Chris O’Bryan East Jessamine
13 Mike Jones Harlan County
14 John Noble Buckhorn
Brian Hall Powell County
15 William Newsome Jr Betsy Layne
16 Jeremy Webb West Carter
Girls
Region
1 Roderick Thomas Paducah Tilghman
2 Taylor Sparks University Heights Academy
3 Mike Harper Muhlenberg County
4 Steve Phillips Todd County Central
5 Tim Mudd Elizabethtown
6 Mark Evans Mercy
7 Stacy Pendleton DuPont Manual
8 Frank Wright South Oldham
9 Ron Dawn Newport Central Catholic
10 Scott Collins Pendleton County
11 Sarah Van Horn Paul Lawrence Dunbar
12 Brian Miller Pulaski
13 James Burchell Clay County
Darren Mills Knox Central
14 Jeff Honeycutt Knott County Central
15 Rodney Rowe Shelby Valley
Steve Miller Magoffin County
16 Bill Bradley Ashland
2011
Boys
Region Coach School
1 Gus Gillespie Marshall County
2 Kerry Stovall Christian County
3 Caleb Smith Daviess County
4 Todd Messer Clinton Co
5 Mark Wells John Hardin
6 Troy Barr Bullitt East
7 Larry Miller Moore
8 Jacob Barmore Spencer County
9 Ken Chevalier Dixie Heights
10 Scott Humphrey George Rogers Clark
11 Wayne Breeden Tates Creek
12 Rodney Woods Wayne County
13 Dinky Phipps Barbourville
14 John Noble Buckhorn
15 William Newsome Jr Betsy Layne
16 James Buddy Biggs Ashland
Girls
Region Coach High School
1 Scott Sivills Calloway County
2 Mary Beth Parker Union County
3 Raymond Critchelow Breckinridge County
4 Todd Tolbert Greenwood
5 Bryan Todd John Hardin
6 Chris Stallings Bullitt East
7 Stacy Pendleton DuPont Manual
8 Bob Osborne Owen County
9 Brian Coburn St. Henry
10 Ed Cravens Campbell County
11 Karra Jackson Bryan Station
12 Tim Rice Pulaski
13 David Teague Bell County
14 Mark Collett Leslie County
15 Rodney Rowe Shelby Valley
16 Kristy Orem Fleming County
2010
Boys
Region Coach Name High School
1 Burlin Brower Heath
2 Bev Hart Webster County
3 Ben Murphy Owensboro Catholic
Paul Decker Ohio County
4 Blane Embry Greenwood
5 Ron Bevars North Hardin
6 Brad Morgan Beth Haven
7 Mike Szabo Trinity
8 Steve Simpson South Oldham
9 Dave Faust St. Henry
10 Scott Humphrey Clark County
11 Shane Buttry Madison Southern
12 Robert Jones McCreary Central
13 Tony Pietrowski Corbin
14 Doug Noble Breathitt County
15 Jason Booher Shelby Valley
16 Brandon Baker East Carter
Girls
Region Coach High School
1 Josh Barnett Paducah Tilghman
2 Christina Whitsell Webster County
3 Pat Hume Daviess County
4 Ken Waddell Greenwood
5 Trent Milby Marion County
6 Chris Stallings Bullitt East
7 John Kyser Jeffersontown
8 Frank Wright South Oldham
9 Nell Fookes Boone County
Ron Dawn Newport Central Catholic
10 Ed Cravens Campbell County
11 Karra Jackson Bryan Station
12 Don Story Lincoln County
13 Roy Bowling North Laurel
14 Paul Green Owsley County
15 Rick Mounts Belfry
16 Jeff Brown Morgan County
2009
Boys
Region Coach School
1 Brian O’Neil Carlisle County
2 Matt Bell Hopkins Central
3 Jeff Embrey Lyon County
4 Todd Johnston Grayson County
5 Willie Feldhaus Russell County
6 Gary Goode Bardstown
7 Todd Raque Southern
8 Glen Drury Anderson County
9 David Henley Covington Holmes
10 Chris O’Hearn Mason County
11 Allen Feldhaus Jr. Madison Central
12 Jeff Jackson Lincoln County
13 Tony Pietrowski Corbin
14 Jeff Honeycutt Cordia
15 Jason Booher Shelby Valley
16 Jeremy Webb West Carter
Girls
Region Coach School
1  Howard Beth Marshall County
2  Stephanie Crick Caldwell County
3 Brad Johnson Ohio County
4 John Butler Barren County
5 Chris Blaydes Green County
6 Bryan Bates Bullitt Central
7 Mark Evans Mercy Academy
8 Jeff Stowers Simon Kenton
9 Ron Dawn Newport Central Catholic
10 Janie Robinson Montgomery County
11 Joey Thacker Franklin County
12 Don Story Lincoln County
13 Larry Anderson Whitley County
14 Dickie Adams Letcher County Central
15 Rodney Rowe Shelby Valley
16 Scott Tackett Rowan County
2008
Boys
Region Coach School
1 Gus Gillespie Marshall County
2 Mark Starns Henderson County
3 Darryl Travis Edmonson County
4 D.G. Sherril Bowling Green
5 Mark Fudge Adair County
6 Lance Hammond Desales
7 Jimmy Just Manual
8 Steve Simpson South Oldham
9 Greg McQueary Boone County
 David Henley Covington Holmes
10 Keith Griesser Montgomery County
11 Billy Hicks Scott County
12 Robert Jones McCreary County
13 J.D. Strange Pineville
14 Allan Holland Hazard
Allan Hatcher Perry County Central
15 Bill Mike Runyon Paintsville
16 Brandon Baker East Carter
Girls
Region Coach School
1 Scott Sivills Calloway County
2 Anthony Hickey Christian County
3 Brad Johnson Ohio County
Roy King Grayson County
4 Brian Miller Cumberland County
5 Tommy Adams Hart County
Trent Milby Marion County
6 Chris Stallings Bullitt East
7 Donna Moir Sacred Heart
8 Sally Zimmerman Shelby County
9 Kim Warfield Shelby County
10 Janie Robinson Montgomery County
11 Mike Sowers Dunbar
12 Randy Salyers Casey County
13 Elgie Green Middlesboro
14 Randy Napier Perry County Central
15 Tony Isaac South Floyd
16 Bill Bradley Ashland Paul Blazer
2007
Boys
Region Coach School
1 Greg Overstreet St. Mary's
2 Mike Fraliex Caldwell County
3 Jerry Garris Meade County
4 Tim Riley Warren Central
5 J.C. Wright Central Hardin
6 Michael Stinnett Iroquois
Greg Longacre Fairdale
7 Jeff Morrow Jeffersontown
8 Glen Drury Anderson County
9 Greg McQueary Boone County
10 Mike Code Bishop Brossart
11 Billy Hicks Scott County
12 Robert Jones McCreary County
13 Eddie Whitaker Bell County
14 Kyle Lively Powell County
15 Johnny Martin Allen Central
16 Rick Mays Elliot County
Girls
Region  Coach School
1  Scott Sivills Calloway County
2 Josh Bartnett Caldwell County
3 Mike Harper Muhlenberg North
4 Brian Miller Cumberland County
5 Timm Mudd Elizabethtown
6 Larry Bruner Fairdale
7 John Kyser Jeffersontown
8 Randy Mefford Carroll County
9 Cheryl Darpel Notre Dame
10 Camey Geiman Bishop Brossart
11 Joey Thacker Franklin County
Jason Seamonds Lexington Christian
12 Chrysti Noble Rockcastle County
13 James Burchell Clay County
14 Dwight Lewis Leslie County
15 Greg Napier Shelby Valley
16 Bob Trimble Raceland
2006
Boys
Region  Coach School
1  Jimmy Long Heath
2  Kerry Stovall Christian County
3  Mike Orr Owensboro Catholic
4  Blane Embry Greenwood
5  Gary Goode Bardstown
6 Gregg Longacre Fairdale
7 Jason Couch Eastern
8 Mike Clark Shelby County
9 William Schlarman Ft. Thomas Highlands
10 Buddy Biggs Pendleton County
11 Allen Feldhaus Madison Central
12 Jeff Jackson Lincoln County
13 J.D.Strange Pineville
14 Danny Wright Lee County
15 David Rowe Pike Central
16 Rex Cooksey Fairview
Girls
Region Coach School
1 Jeff Stokes Graves County
2 Marty Cline Madisonville North Hopkins
3 Mike Harper Muhlenberg North
4 Jeff Stamps Todd County Central
5 Terry Buckles Central Hardin
6 Larry Bruner Fairdale
7 Stacy Pendleton Dupont Manual
8 Sally Zimmerman Shelby County
9 Aaron Stamm Ludlow
10 Paula Buser Mason County
11 Jay Lucas Woodford County
12 Tim Pyles Wayne County
13 Donnie Gray Clay County
14 Peggy Moore Breathitt County
15 Mark Baldwin Paintsville
16 Hager Easterling East Carter
2005
Boys
Region Coach School
1 Terry Birdsong Calloway County
2 Bill Price Union County
3 David Miller Breckenridge County
4 David Clark Franklin-Simpson
5 Artie Braden John Hardin
6 Shawn Purlee Doss
7 Jeff Morrow Jeffersontown
8 Tim Mefford Williamstown
9 David Henley Covington Holmes
10 Chris O'Hearn Mason County
11 Kirk Chiles Henry Clay
12 Shawn Thacker Somerset
13 Anthony Nolan Cawood
14 Kevin Spurlock Hazard
15 Randy Casey Belfry
16 Don Daniel Rowan County
Girls
 Region Coach School
1 Jeff Stokes Graves County
2 Kent Akin Hopkins County
3 Jason Powers Apollo
4 Lex Lindsey Franklin-Simpson
5 Terry Buckles Central Hardin
6 Clint Lovely Shawnee
7 Steve Ward Louisville Eastern
8 Sally Zimmerman Shelby County
9 Nell Fookes Boone County
10 Phillip Doyle Deming
11 Gregg Todd Lexington Catholic
12 Chris Souder Mercer County
13 Jennifer Parsons Corbin
14 Rhett Gibson Knott County
15 Steve Miller Magoffin County
16 Von Perry West Carter
2004 Missing
Boys
Region Coach School
1 Brian O'Neil Carlisle County
2 Phil Gibson Henderson County
3 Mike Orr Owensboro Catholic
4 D.G. Sherrill Allen County Scottsville
5 Paul Childress Caverna
6 Tom Crews Desales
7 Jeff Morrow Jeffersontown
8 Steve Simpson South Oldham
Kyle Bennett Walton Verena
9 Rob Detzel Newport Catholic
10 Buddy Biggs Pendleton County
11 Bart Flener Lexington Catholic
12 Rodney Woods Wayne County
13 Dinky Phipps Barbourville
14 Brian Hall Breathitt County
15 James Hurley East Ridge
16 Joe Hampton Lewis County
Girls
Region Coach School
1 Allison Graham Paducah Tilghman
2 Jeff Haile Henderson County
3 Charlie Broughton Daviess County
4 Lex Lindsey Franklin Simpson
5 Terry Buckles Central Hardin
6 David Jackson Presentation
7 Donno Moir Sacred Heart
8 Chris Stallings Bullitt East
9 Cheryl Darpel Notre Dame
10 John High Montgomery High
11 Gregg Todd Lexington Catholic
12 Konnie Snyder South Laurel
13 Chrysti Noble Rockcastle County
14 Randy Napier Perry County
15 Tammy Tussey Pike County Central
16 Merle Kidwell Russell
2003
Boys
Region Coach School
1 Jimmy Long Heath
2 Matt Bell Webster County
3 Greg Baughn Apollo
4 Jeff Moore Glasgow
5 James Haire Elizabethtown
6 Dale Mabrey Pleasure Ridge Park
7 Joe Bergamini St. Xavier
8 Garry Forrest Oldham County
9 David Faust St. Henry
10 Kelly Wells Mason County
11 Kirk Chiles Henry Clay
12 Rodney Woods Wayne County
13 Don Haynes Williamsburg
14 Greg Coldiron Powell County
15 Bill Mike Runyon Paintsville
16 Mike Flynn Ashland Paul Blazer
Girls
Region Coach School
1 Scott Sivills Calloway County
2 Nancy Oldham Hopkins County
3 Mike Harper Muhlenburg North
4 Todd Steward Warren Central
5 Terry Buckles Central Hardin
6 Rob Hammonds Beth Haven
7 Mark Evans Mercy Academy
8 Sally Zimmerman Shelby County
9 Jeff Stowers Simon Kenton
10 Mac Whitaker Harrison County
11 Gregg Todd Lexington Catholic
12 Chris Souder Mercer County
13 Chrysti Noble Rockcastle County
14 Rhett Gibson Knottt County
15 Neil West Magoffin County
16 Hager Easterling East Carter
2002
Boys
Region Coach School
1 Jimmy Long Heath
2 Phil Gibson Henderson County
3 Todd Johnston Grayson County
4 Tim Riley Warren Central
5 James Haire Elizabethtown
6 Joe Bailey Beth Haven
7 Joe Bergamini St. Xavier
8 Gary Forrest Oldham County
9 Dave Faust St. Henry
10 Mike Reitz George Rogers Clark
Bart Rison Montgomery County
11 Chris O'Bryan East Jessamine
12 Rodney Woods Wayne County
13 Clayton Cash Rockcastle County
14 Danny Bates Whitesburg
15 Bill Mike Runyon Paintsville
16 Don Daniel Rowan County
Girls
Region Coach School
1 Tim Adams Lone Oak
2 Alan Vaughn Webster County
3 Terry Nofsinger Ohio County
4 Gary Abbot Clinton County
5 Tommy Adams Hart County
6 Robbie Hammond Beth Haven
7 Donna Moir Sacred Heart
8 Delmas Castle Owen County
9 Christie McDonald Newport Central Catholic
10 Mac Whitaker Harrison County
11 Gregg Todd Lexington Catholic
12 Chris Souder Mercer County
13 Gregg Parrett Jackson County
14 Randy Napier Perry County Central
15 Robin Harmon-Newsome Sheldon Clard
16 John "Hop" Brown West Carter
2001
Boys
Region Coach School
1  Doug Lyles Marshall County
2 James Davis Madisonville North Hopkins
3 Michael Stinnet Owensboro
4 Bart Fleener Glasgow
5 Austin Newton Campbellsville
6 Lloyd Gardner Fairdale
7 Joe Bergamini St. Xavier
8 Ron Kinmon Grant County
9 Jeff Trame Scott
10 Bob Ward Bourbon County
11 Chris O'Bryan East Jessamine
12 Shawn Thacker Somerset
13 Rick Parsons Evarts
14 Bob Creech Wolfe County
15 Rodney Rowe Shelby Valley
16 Sam Sparks Russell
Girls
Region Coach School
1 Gerald Vaughn Lone Oak
2 Andrea Forrester Caldwell County
3 Jerry Hancock Muhlenburg South
4 Gregg Dunn Greenwood
5 Ginger High Colvin Campbellsville
6 Craig Webb Pleasure Ridge Park
7 Mark Evans Mercy
8 Todd Gilley Oldham County
9 Cristy McDonald Newport Central Catholic
10 Ray Kues Bishop Brossart
11 Gregg Todd Lexington Catholic
12 John Kolasa Lincoln County
13 Gregg Parrett Jackson County
14 Randy Napier Perry County North
15 Phillip Wireman Johnson Central
16 John "Hop" Brown West Carter
2000
Boys
Region Coach School
1 Doug Lyles Marshall County
2 David Joiner Crhistian County
3 Curtis Turley Daviess County
4 John Tinsley Barren County
5 Brad Fraser Marion County
6 Jim Just Iroquois
7 Geof Lamb Dupont Manual
8 Glen Drury Anderson County
9 Ron Dawn Sr. Newport Catholic
10 Bobby Storie Nicholas County
11 Don Adkins Lafayette
12 Cecil Combs Garrard County
13 Brent West Williamsburg
14 Tim Bobowski Owsley County
15 Henry Webb South Floyd
16 Charlie Baker East Carter
Girls
Region Coach School
1 Gerald Vaughn Lone Oak
2 Don Dillard Christian County
3 Mike Harper Muhlenburg North
4 John Butler Barren County
5 Tommy Adams Hart County
6 Larry Bruner Fairdale
7 Mark Evens Mercy
8 Todd Gilley Oldham County
9 Cheryl Darpel Notre Dame
10 Jaree Wiseman Estill County
11 Jackie Williams Bryan Station
12 Judie Mason Somerset
13 E.R. Gray Harlan
14 Wendell Wilson Leslie County
15 Bobby Spears Shelby Valley
16 Hop Brown West Carter
1999
Boys
Region Coach School
1 Allan Hatcher Graves County
2 Chad Burgett Dawson Springs
3 Gregg Decker Ohio County
4 Ernie Simpson Bowling Green
5 Minor Harmon Nelson County
6 Dale Mabrey Pleasure Ridge Park
7 Joe Bergamini St. Xavier
8 Jonathan Jones Gallatin County
9 Scott Humphrey Simon Kenton
10 Guy Strong Clark County
11 Allen Feldhaus Madison Central
12 Mike Pittman Boyle County
13 Mike Jones Harlan
14 Allan Holland Perry Central
15 John Martin Allen Central
16 Sam Sparks Russell
Girls
(Missing)
1998
Boys
Region Coach School
1 Bill Chumbler Paducah Tilghman
2 Doug Hines Union County
3 Spencer Elder Breckenridge County
4 Jason Couch Greenwood
5 Artie Braden Bethlehem
6 Mike Campbell Butler
7 Joe Bergamini St. Xavier
8 Randy Mefford Carrol County
9 John Messmer Highlands
10 Willie Shlarman Bishop Brossart
11 Nolan Barger Tates Creek
12 Darry Burckett Pulaski County
13 Mike Jones Harlan
14 Al Holland Perry County Central
15 Randy McCoy Elkhorn City
16 Mike Flynn Paul Blazer
Girls
Region Coach School
1 Howard Beth Marshall County
2 Cheryl Crews Vaughn Webster County
3 Rob Webb Daviess County
4 Kevin Jackson Edmonson County
5 Tommy Adams Hart County
6 Charles Shipley Pleasure Ridge Park
7 Joe Lyons Waggener
8 Todd Gilley Henry County
9 Nell Fookes Boone County
10 Ray Kues Bishop Brossart
11 Gregg Todd Berea
12 John Kolasa Lincoln County
13 Debbie Green Middlesboro
14 Randy Napier Perry Central
15 Tammy Tussey Pike County Central
16 John "Hop" Brown West Carter
1997
Boys
Region Coach School
1 Kirk Chiles Marshall County
2 Doug Hines Union County
3 Kerry Stovall Muhlenburg South
4 David Wells Cumberland
5 Ron Bevars North Hardin
6 James Just Iroquois
7 Bryce Hibbard Eastern
8 Glen Drury Anderson County
9 Dan Trame Simon Kenton
10 Mike Reitz Harrison County
11 Bobby Washington Bryan Station
12 Mike Pittman Boyle County
13 Mike Jones Harlan
14 Tim Bobrowski Owsley County
15 John Martin Allen Central
16 Wayne Breedon Paul Blazer
Girls
Region Coach School
1 Howard Beth Marshall County
2 John Paul Cummings Providence
3 Ed McCarraher Muhlenburg North
4 Todd Steward Warren Central
5 Tim Mudd Elizabethtown
6 Tom Knabel Southern
7 Tom Creamer Assumption
8 Dorothy Perkins Gallatin County
9 Neil Fookes Boone County
10 Mike Kindred Montgomery County
11 Gregg Todd Berea
12 Randy Salyers Casey County
13 Joe Carson Bell County
14 William Fannin Hazzard
15 Bonita Compton Allen Central
16 Melissa Sims